BIP – Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

Ogłoszenie naboru na stanowisko pracy – Radca Prawny ds. HR (umowa o pracę ½ etatu) w Sekcji prawnej SGMK

Zakres obowiązków:

  • bieżące, kompleksowe wsparcie dla działu kadr (m.in. nawiązywanie i rozwiązywanie stosunków pracy, czas pracy, wynagrodzenia, benefity, urlopy, BHP; wypadki przy pracy; regulaminy, polityki i inne wewnątrzzakładowe dokumenty z zakresu prawa pracy; przeglądy; wszelkie umowy dot. obszaru HR),
  • przygotowanie, prewencja i reprezentowanie w toku kontroli organów, przede wszystkim PIP, ZUS, a także reprezentacja na wszelkich etapach sporów z organami,
  • wszelkie pracownicze zagadnienia podatkowe oraz dot. należności do ZUS, w tym reprezentacja pracodawców przed właściwymi organami,
  • reprezentacja pracodawcy we wszelkich sporach pracowniczych, w tym przed sądami,
  • weryfikacja formalno-prawna umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych z osobami fizycznymi,
  • współpraca ze Związkami Zawodowymi, radami pracowników i innymi przedstawicielstwami pracowników, w tym unikanie i prowadzenie sporów zbiorowych, negocjacje układów zbiorowych, zwolnienia grupowe,
  • nadzór nad realizację polityki compliance HR u pracodawcy,
  • inne czynności prawne zlecone przez przełożonego.

Wymagania:

  • Uprawnienia Radcy Prawnego;
  • Udokumentowane doświadczenie zawodowe w obszarze prawa pracy, compliance oraz prawa cywilnego;
  • Udokumentowane doświadczenie w sporządzaniu i negocjowaniu umów;
  • Minimum 5-letnie doświadczenie w obszarach wskazanych powyżej,
  • Zdolności pracy w zespole, wysokiej kultury osobistej, elastyczności,
  • Umiejętności pracy pod presją czasu, bardzo dobrej organizacja pracy,
  • Dokładności i terminowości.

Wymiar czasu zatrudnienia: ½ etatu. Dokumenty aplikacyjne prosimy przesłać na adres: biuro@sgmk.edu.pl do dnia 18.09.2024 r. Prosimy o dopisanie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych w procesie rekrutacji”.

W tytule wiadomości prosimy podać: „Radca Prawny ds. HR”.

Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi kandydatami oraz do wcześniejszego zakończenia procesu rekrutacji w przypadku wyłonienia kandydata przed

terminem ważności ogłoszenia. Oferty rozpatrzone negatywnie zostaną zniszczone/usunięte po upływie 1 miesiąca od momentu zakończenia rekrutacji.