Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych (uczących młodzież w wieku 13-19 lat) do udziału w zogniskowanym wywiadzie grupowym (FGI), który odbędzie się w Szczecinie.
Celem badania jest:
- Zebranie danych na temat świadomości społecznej (nauczycieli Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych) dotyczącej problematyki samobójstw wśród młodzieży w celu opracowania i wdrożenia kompleksowego programu edukacyjnego mającego na celu zapobieganie samobójstwom wśród młodzieży oraz podnoszenie świadomości społecznej na ten temat.
- Zebranie informacji na temat wiedzy nauczycieli Szkół podstawowych i Ponadpodstawowych na temat samobójstw wśród młodzieży skupiając się na ich roli w zakresie działań edukacyjnych i wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów
- Uzyskanie głębokich i precyzyjnych danych, które posłużą do opracowania skutecznych strategii prewencji samobójstw ukierunkowane na konkretne środowiska zawodowe i edukacyjne ( nauczyciele Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych)
Co oferujemy?
- Udział w profesjonalnym wywiadzie pogłębionym (FCI).
- Możliwość poszerzenia wiedzy na temat suicydologii oraz uczestnictwa w dyskusji na temat wsparcia młodzieży w kryzysie.
- Zaświadczenie uczestnictwa w badaniu.
- Wynagrodzenie za udział w badaniu w kwocie 370 zł brutto.
Dlaczego warto wziąć udział?
- Państwa opinie i doświadczenia pomogą w opracowaniu materiałów edukacyjnych oraz programów szkoleniowych dla nauczycieli i pedagogów.
- Będziecie mieli Państwo wpływ na poprawę bezpieczeństwa emocjonalnego uczniów w polskich szkołach.
Jak się zgłosić?
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres edyta.holodniuk@sgmk.edu.pl do 04.10.2024 r.
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska, nazwy szkoły oraz krótkiego opisu doświadczenia w pracy z młodzieżą.
Metody pracy: dyskusja grupowa, burza mózgów, praca w zespołach
Czas trwania: 70 minut.
Spotkanie odbędzie się w Szczecinie, termin oraz dokładna lokalizacja spotkania zostanie ustalona w ciągu 7 dni od zakończenia rekrutacji.
Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi kandydatami. Oferty rozpatrzone negatywnie zostaną zniszczone/usunięte po upływie 1 miesiąca od momentu zakończenia rekrutacji.
—
Szkoła Główna Mikołaja Kopernika realizuje projekt „Suicydologia – analiza stanu wiedzy oraz kampania edukacyjna” finansowany ze środków Ministra Nauki. Zachęcamy do śledzenia postępów prac na stronie projektu www.sgmk.edu.pl/suicydologia, gdzie na bieżąco publikujemy aktualności.